OVLÁDÁTE CIZÍ JAZYKY? NA TRHU PRÁCE BUDETE ZA ATRAKTIVNÍ S VYŠŠÍ MZDOU

OVLÁDÁTE CIZÍ JAZYKY? NA TRHU PRÁCE BUDETE ZA ATRAKTIVNÍ S VYŠŠÍ MZDOU

V první řadě si odpovězte na jednoduchou, ale klíčovou otázku: „Je znalost cizích jazyků důležitá?“. Vaše odpověď by měla být jednoznačně ano! V dnešním světě se již člověk bez znalosti jazyků neobejde. Čím více budete daný jazyk ovládat nebo čím více jazyků budete umět, tím větší úspěch v životě můžete očekávat – ve škole, v zaměstnání i ve světě. Proto se ne nadarmo říká: „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Možná vám to zní jako klišé, já vím. Ale pravda je taková, že to pochopí a potvrdí jen ten, kdo dobře ovládá alespoň jeden cizí jazyk. Nezáleží na tom, jaký jazyk to je, každý cizí jazyk se vám bude jednou hodit! Je jen na vás, který si vyberete.

Současné světové dění vytváří poptávku po lidech se skvělou znalostí angličtiny nebo jiného ze světových jazyků (němčina, ruština, španělština a další), neboť jsme v době, kdy země mezi sebou neustále komunikují a spolupracují a firmy mají pobočky rozmístěny po celém světě.

Pokud tedy přijdete na pohovor s dobrou znalostí angličtiny, tak už máte velkou šanci, že personalistu zaujmete, ale když k tomu přidáte ještě jeden cizí jazyk navíc, bude o vás bojovat!

Průzkum
Z nedávného šetření společnosti Cambridge English vyplývá, že:

  • Až 75 procent pracovních nabídek zejména u vyšších a administrativních pozic uvádí v požadavcích znalost cizího jazyka.
  • 32 % zaměstnavatelů nabízí uchazečům s certifikátem z anglického jazyka vyšší mzdu, a to v průměru o 18 procent.
  • Znalost anglického jazyka požaduje u uchazečů 53 % dotazovaných společností. Nejvíce firem vyžaduje jeho znalost na pozice v top managementu (58 %).
  • Jazykový certifikát zvyšuje atraktivitu uchazeče u 68 % společností.
  • Vlastnictví jazykového certifikátu demonstruje schopnost uchazeče dosahovat stanovených cílů pro více než 40 % firem.

Umět cizí jazyk je dnes na trhu práce nutností. Mezi jazyky jednoznačně dominuje angličtina, kterou spousta mezinárodních firem používá jako vnitrofiremní jazyk a považují jeho znalost za samozřejmost.
A na jaký druhý jazyk se zaměřit? Jelikož jsme součástí EU a české firmy obchodují převážně se zeměmi v EU, tak bude pro vás přínosem jakýkoliv další evropský jazyk. Dominantní však zůstává němčina, která je u mnoho firem v ČR dokonce preferována před angličtinou.

Říkáte si, k čemu vám budou cizí jazyky, když je ke své práci vůbec nepotřebujete?  Opak je pravdou, znalost cizího jazyka se vám bude vždycky hodit. Spousta lidí si neuvědomuje, že ten, kdo čte jenom česky, má omezenější obzor než člověk, který čte i v angličtině, případně ještě i v dalším cizím jazyce. Do češtiny se překládá nepatrný zlomek důležitých a zajímavých věcí. Vezměte v úvahu skutečnost, že přibližně jen 20 % světových informací je přeloženo do českého jazyka, ale téměř všechny informace jsou k nalezení v angličtině. A to už je značná motivace.

Co vám tedy znalost cizího jazyka přinese?:

  • Vyšší šanci na lepší práci.
  • Podle vědeckých výzkumů lidé, kteří se učí nebo aktivně komunikují ve dvou či více jazycích, cvičí účinně paměť a udržují své mentální zdraví i v pokročilém věku.
  • Když pojedete do zahraničí alespoň se základní znalostí angličtiny, nebudete narážet na nepříjemné jazykové bariéry.
  • S cizími jazyky si budete moci rozšířit své obzory a číst informace, které byste se v českém jazyce ani nedozvěděli.
  • Díky cizím jazykům najdete spoustu nových přátel a můžete svobodně cestovat a pracovat kdekoliv na světě.

A jak efektivně na cizí jazyky?

Je důležité se angličtinou nebo jiným cizím jazykem obklopit všude, kde to jen jde. Koukejte se na filmy v původním znění s titulky, využívejte při učení svoji představivost pro lepší zapamatování, vyzkoušejte metodu kartiček či štítkování na učení slovíček a tak dále. Důležité je udržet se v kontaktu s jazykem, učit se alespoň 20 minut denně. V tomto 20minutovém intervalu se nám mozek nejvíce soustředí a dokáže si tak efektivně zapamatovat učenou látku a zařadit ji do dlouhodobé paměti.

Pokud to s výukou cizích jazyků myslíte opravdu vážně, chcete více cestovat či obstát na trhu práce a najít si lepší zaměstnání nebo si jen udržovat váš mozek fresh a rozšiřovat si své obzory, tak vám mohu, k dosažení vašeho cíle, vřele doporučit nejmodernější jazykový e-learningový systém onlinejazyky.cz od společnosti ONLINE learning s.r.o., která je ve spolupráci s ministerstvem školství největší online vzdělávací platformou u nás. Tento systém si můžete vyzkoušet zdarma v jejich demu.

V tomto programu se seznámíte s nadčasovou technologií, která je schopna vás naučit jednu jazykovou úroveň v extrémně rychlém čase. Skvělé na tom je, že jste páni svého času a můžete se učit odkudkoliv a kdykoliv. Angličtina nebo jiný jazyk už nemusí být váš nepřítel. Vyzkoušejte si alespoň demo verzi a vytvořte si vlastní názor, neboť ten, kdo nic nezkusí nic nezíská.

Učte se cizí jazyky a získejte konkurenční výhodu, která vám otevře brány do světa nových možností.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Karel Šimek
Karel Šimek
Zakladatel Člověka bez hranic. Nadšenec do cestování, adrenalinových sportů, osobního rozvoje a online podnikání s láskou k affiliate marketingu. Mým cílem je motivovat a inspirovat lidi, ukázat jim, že všechno je možné, pokud si jdete houževnatě za svým.

Nezapomněli jste na něco?