NEGATIVISMUS? NE, DĚKUJI

NEGATIVISMUS? NE, DĚKUJI

Nikdo nemá rád negativní lidi a negativismus nepomůže ani vašemu kariérnímu růstu. Znám mnoho lidí, které si neustále na něco stěžují a něco se jim nelíbí. Vždy si najdou i tu nejmenší a nejméně podstatnou věc, na kterou nadávají, ale proč? Pokud někdo chce žít takový život, tak ať, ale proč svůj negativismus přenášet i na ostatní…

Lidé se nechají snadno ovlivnit okolím, obzvláště lidmi. Pokud se tedy střetnou s negativními lidmi, tak je to dokáže natolik ovlivnit, že jsou celý den smutní, často pak také naštvaní a začnou si i stěžovat. Negativní lidé si často sami neuvědomují, jak své okolí ovlivňují. Je třeba si uvědomit, že naše emoce působí jako řetězová zpráva, pořád předávány dál a dál.

Vždycky říkám, že pokud nemám dobrou náladu či dobrý den, tak nevidím důvod, proč bych svou náladu měla přenášet na ostatní a kopat kolem sebe. Nebo většinou řeknu narovinu, že nemám dobrý den a předem se omluvím a radši se někam „ztratím“. Nechci být ta, kdo to odskáče, pokud někdo někoho naštve. Již několikrát se mi stalo, že na mě někdo křičel bez důvodu, jen protože už ho někdo předtím naštval, ale proč tuto zprávu předávat i dalším?

Pozitivismus, všichni vás budou mít mnohem radši, pokud přijdete a budete rozdávat vaší energii a úsměv, ve kterém je síla. Pokud si udržíte zdravou mysl, i vás to nabije energií, o které jste ani nevěděli, že ji máte. Všechno vám půjde mnohem lépe od ruky, budete lépe navazovat vztahy a lidé se vám nebudou vyhýbat.

Všichni si čas od času potřebují zanadávat a postěžovat, je to často uvolňující. Ale přílišný negativismus začne okolí jenom otravovat. Pokud máte neustálou potřebu na něco nadávat, zkuste si najít způsob, jakým svou energii vypustit. Zkuste si jít zaběhat a vyčistit si hlavu anebo zkuste třeba box, cokoliv vám pomáhá se uvolnit. Snažte se usmívat od ucha k uchu úplně na všechny a to pozitivní smýšlení přijde samo.

SNAŽTE SE CHOVAT TAK, JAK BYSTE SI PŘÁLI, ABY SE OSTATNÍ CHOVALI K VÁM. – Pokuste se tuto větu zapamatovat a říkejte si ji pokaždé, když stojíte před nějakým rozhodnutím a nevíte, jak se zachovat.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?