RADUJ SE Z MALIČKOSTÍ

RADUJ SE Z MALIČKOSTÍ

Dnešní doba je hektická a uspěchaná, to nezměníme. Co ale můžeme změnit je náš pohled na svět, náš pohled na život. Často ve spěchu a shonu, zahleděni do obrazovek svých telefonů přehlížíme i zdánlivě krásné věci, které kolem nás jsou. Není to ale škoda?

Až půjdeš zítra zase do práce stejnou cestou, zkus odlepit své oči od obrazovky svého telefonu a vnímej dění kolem sebe. Opravdu krásu můžeme vidět i v těch nejmenších věcech. Stačí mít oči otevřené a vnímat. Vnímat všemi smysly. Při pití své ranní kávy zkusme na chvilku zastavit a soustřeďme se na tu silnou chuť a vůni. Buďme vděční za každé nové ráno, za každý úsměv, který nám věnuje prodavačka v obchodě, za upřímné pohlazení naší maminky nebo za ranní zpěv ptáků. To jsou věci, které dělají život krásnější. Jsou to maličkosti a my je bereme jako samozřejmost. Samozřejmostí ale nejsou. Pro člověka, který žije na ulici je káva nedosažitelnou surovinou, stejně tak jako pro děti v dětských domovech pohlazení od milovaného rodiče.

Lidé často čekají na nějaké velké události v jejich životech. Svatbu, narození dítěte, vysněnou práci nebo hodně peněz. Pak si myslí, že budou skutečně šťastni. Je tomu ale tak? I po takových velkých událostech se vždy najde něco, co budeme chtít dál a myslíme si, že teprve pak budeme šťastni. V životě ale budou přicházet nové starosti a strasti, a pokud budeme čekat stále na AŽ, tak zestárneme. V tu chvíli si budeme přemítat celý nás život. Vyčítat si to, že jsme se zabývali malichernostmi a přehlíželi ŽIVOT. Protože ten nám tvoří právě ty kousíčky štěstí, které jsou jednou za čas okořeněny velkými událostmi.

Štěstí se neměří tím, kolik máme peněz na účtu, kamarádů nebo značkových věcí. Štěstí je ve věcech, ve kterých bychom ho na první pohled nehledali. Zkusme prosím na každém dni najít nějakou tu maličkost, která nám udělala ten den radost. Ať se jedná o šálek dobrého čaje, telefonát od kamarádky, krásné počasí nebo úspěšně složenou zkoušku.

Myslíte si, že nic hezkého se najít nedá? Zkusím vás vyvést z omylu. Ujel vám autobus? Zkraťte si čekání tím, že se projdete na další zastávku, nadýcháte se čerstvého vzduchu, vyklidníte mysl a nasajete energii z okolí, nejen vaše tělo vám poděkuje. Zkrátíte si čas, a zároveň uděláte něco pro své tělo. Neudělali jste zkoušku, na kterou jste se učili? Ještě jednou si téma zopakujete a pro příště budete lépe připraveni jak na zkoušku, tak například ke státnicím. Nevyšlo vám místo ve vysněné práci? Věřte, že na vás čeká lepší. Je možné, že byste v té „vysněné“ nebyli šťastni. I zdánlivě na špatném dni se dá najít něco hezkého. Vše do sebe po čase zapadá. Na všem špatném se vždy dá najít něco pozitivního. Ne, že ne. Musí se ale chtít.

Na chvilku se zastavte a uvědomte si, že máte důvod k radosti. Každý večer až si lehnete do postele, zkuste si zrekapitulovat váš den. Uvědomte si, co vám udělalo ten den radost, byť to může být maličkost a třeba si to i zapište. Pokaždé, až si budete myslet, že na vás nic dobrého nečeká, si to opět přečtete a připomenete si, co se vám pozitivního přihodilo, čímž překonáte nejen špatnou náladu a deprese, ale dlouhodobě si tak budete i zvyšovat a upevňovat vaši spokojenost.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Natálie Kárová
Natálie Kárová
Jmenuji se Natálie Kárová, věřím v karmu a mým velkým koníčkem je sebekoučink a seberozvoj. Miluji svou rodinu, přátele běh a dobré jídlo. Být součástí tohoto projektu je pro mě veliká čest, výzva a splněný sen.

Nezapomněli jste na něco?