VÍŠ, KOHO MÁŠ VEDLE SEBE?

VÍŠ, KOHO MÁŠ VEDLE SEBE?

Za svůj život potkáme spoustu různých lidí. Vstupují a vystupují nám ze života jako na běžícím páse. Tento proces si většinou ani nemusíme uvědomovat a bereme ho jako automatický koloběh našeho života.

ČÍSLO PĚT

Říká se, že každý z nás je průměrem pěti nejbližších osob, se kterými tráví nejvíce času. Vzpomenete si na to, jak nedávno vaše kamarádka nadávala na prodavačku v supermarketu a vy jste ji jen tak dávala za pravdu? Nebo naopak když vám váš přítel uvařil ráno kávu, usmál se a popřál hezké ráno? Jejich pocity ovlivňují i ty vaše, že? Obklopujme se lidmi, kteří jsou našemu srdci nejblíže. Je důležité, aby to byli lidé, kteří nás dokáží vyslechnout, poradit nám a pomoci za jakékoli situace. To jsou ti lidé, kteří si zaslouží naši energii a náš čas.

NEGATIVISMUS

Máte kolem sebe chodící klubíčko problémů, stresu nenávisti nebo člověka, který pomlouvá a rád řeší ostatní? Nescházejme se s negativními lidmi, kteří se na svět jen mračí a vidí ve všem to nejhorší nebo s lidmi, kteří vidí jen sebe a tím pádem jsou vaše problémy odsunuty na druhou kolej. Pokud jste optimista a život opravdu žijete a ne jen přežíváte, nejspíš váš pohled na svět u takových lidí neuspěje.

Z negativních myšlenek nikdy nemůže vzejít nic pozitivního. To je základ úspěchu. Ve všem. V přátelství, kariéře, škole, v ŽIVOTĚ! Proto, když budeme mít kolem sebe nesprávné lidi, nemůžeme mít spokojený život. Pokud máme vedle sebe právě ty správné lidi, náš život je bohatý. Pokud se naskytnou nějaké problémy, víme na koho se obrátit, koho poprosit o pomoc. Ten SPRÁVNÝ člověk tu je vždy pro nás, tak jako vždy mi pro něj. Ať se děje cokoli! A o tom jsou vztahy. Jak partnerské, přátelské nebo profesní. Proč bychom si měli udržovat vztah s někým, kdo nám není ochoten pomoci, poradit nebo nás podpořit? Máme na výběr. Ublížila vám vaše kamarádka? Zradil vás partner nebo šéf? Nikde není psáno, že v takových „partnerstvích“ musíte zůstávat na vždy. I kamarádce můžete slušně a v klidu vysvětlit, že váš vztah vám nepřináší nic dobrého.

UVOLNI MÍSTO

Lidé většinou nechávají vztahy takzvaně „vyšumět“. Pokud jde o bývalé spolužáky ze střední školy, je jasné, že tyto vztahy nemusíme nijak ukončovat. Tam se u většiny nepředpokládají pevnější vazby do budoucna. Pokud se ale jedná právě o ty nejbližší, měli bychom vždy tyto vztahy slušně ukončit. Je jen na vás, s kým se budete kamarádit a scházet. Je to jen váš život a na vás je jak s ním naložíte.  Tímto gestem uvolníte další místo pro někoho nového. Pro někoho, kdo vám bude dávat energii ve stejné míře, jako i vy ji dáváte jemu.

Mezilidské vztahy obecně dávají našemu životu smysl a směr. Protože ačkoli si toho člověk není vědom, ti nejbližší opravdu ve veliké míře ovlivňují naše chování a emoce. Proto buďme i my dobrým přítelem (dcerou, kamarádkou, partnerkou, kolegyní) pro toho, pro koho jsme právě ten jeden dílek z pěti.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Natálie Kárová
Natálie Kárová
Jmenuji se Natálie Kárová, věřím v karmu a mým velkým koníčkem je sebekoučink a seberozvoj. Miluji svou rodinu, přátele běh a dobré jídlo. Být součástí tohoto projektu je pro mě veliká čest, výzva a splněný sen.

Nezapomněli jste na něco?