NÍZKONÁKLADOVÉ CESTOVÁNÍ

NÍZKONÁKLADOVÉ CESTOVÁNÍ

Snad každý rád cestuje, jenže se jedná o nákladnou záležitost. Cestovat a bydlet ZADARMO či s minimálními náklady? I to je reálné. Mám tu pro vás dva typy, jak ušetřit na ubytování, pokud vám nesejde na luxusu, ale za to rádi poznáváte nové lidi a milujete dobrodružství. Cestovat by měl každý, poznáte při něm svět, a i sami sebe, je to opravdu nejlepší životní investice.

Kempování

Kempování není jen o tom, spát na tvrdé zemi a klepat kosu. Nejen, že kempování téměř nic nestojí, ale v kempu často potkáte i nové a zajímavé lidi. Žádný hotel se nevyrovná nočnímu pozorování hvězd v přírodě a to nemluvím o perfektním raním osvěžení pod studenou sprchou, či pozorování východu a západu slunce. Kempování je prostě jedno velké perfektní nízkonákladové dobrodružství.

Couchsurfing

Doslovně přeloženo jako „surfování na gauči“. Jedná se o to, že vám různí lidé z celého světa umožní přespat u nich doma, nejedná se nutně pouze o gauč. V rámci mého cestování jsem měla i možnost vlastního pokoje. Je to trošku na způsob Airbnb s tím rozdílem, že tato možnost je úplně ZADARMO.

Couchsurfing je už celosvětově rozšířen a nemusíte se ho vůbec bát, na jednotlivých profilech si můžete přečíst i nejrůznější recenze a vybrat si tak toho nejvhodnějšího hostitele. Velkou výhodou je i to, že vám hostitelé poradí, kam zajít, co si ve městě a v okolí prohlédnout, kde se najíst, nejlepší bary (často vás neváhají do baru doprovodit) apod.

Do couchsurfingu se můžete registrovat na www.couchsurfing.com. Držím palce při vašich cestách a budeme rádi, když se podělíte o vaše zážitky z cest. A pokud vás zajímají inspirativní příběhy nasbírané během cestování, pak doporučuji knihu od Lukáše Kerharta Cestování – nejlepší životní investice.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?