ČLOVĚK BEZ HRANIC – ČÁST 2.

ČLOVĚK BEZ HRANIC – ČÁST 2.

Druhý a třetí krok: Stanovení cílů a překonání se

Jakmile pochopíte sami sebe, víte, jak se zlepšit, jak se seberealizovat a začnete na této důležité věci pracovat, můžete si stanovit cíle. Stanovte si však jeden cíl, maximálně dva, kterých se budete snažit dosáhnout. Pokud si jich stanovíte méně, budete na ně moci vynaložit 100 % svého úsilí a dosáhnout jich rychleji a kvalitněji. Mít více cílů najednou, by se nakonec stalo vaší překážkou. Samozřejmě netvrdím, že mít více cílů je špatně, můžete si jich stanovit více, ale zvolte si jich jen pár, na které vynaložíte momentální úsilí. Jakmile jich dosáhnete, tak vaše cesta nekončí a můžete dosahovat i těch ostatních.

Řeknu vám takovou pohádku: Existuje kopec, který se jeví jako obyčejný kopec, ani ne některak prudký, ani nikterak vysoký, a přesto se zdá vrcholek nedosažitelný a na vrcholku toho kopce je „něco“. To „něco“ se nedá popsat, každý člověk to totiž vnímá a vidí jinak. To „něco“ jsou sny a cíle člověka, který právě vzhlíží vzhůru. Jsou to sny a cíle, kterých by rád dosáhl, ale cesta se nejeví vůbec jednoduchá, nýbrž nedosažitelná. Mnoho lidí se otočí zády a odkráčí, aniž by zkusili kopec zdolat. Jediné, co bylo třeba udělat: Zavřít oči, nadechnout se, otevřít oči, usmát se a udělat krok v před.

Pokud se vám podařilo vyrazit vpřed, měli byste vědět, že cesta nebude nikterak jednoduchá, ale je třeba si zachovat chladnou hlavu, pozitivního ducha a úsměv na rtech. Pokud tyto věci zvládnete, pak uvidíte, že šplhání za vašimi cíli půjde jednodušeji. Na každém kroku vás čeká nějaká překážka, každým krokem jste však blíž vrcholku. I když několikrát padnete, vstanete o kus blíže k vrcholku a ještě silnější. S každým dalším krokem se může vrcholek jevit nedosažitelnější, věřte mi, jste blíž a blíž, vaše sny a cíle máte nadosah.

Těsně pod vrcholem už můžete být vyčerpáni, na pokraji svých sil a zoufalí, nevěste však hlavu, znovu zavřete oči, párkrát se nadechněte, otevřete oči, usmějte se na vrchol a řekněte: „Za chvíli tě zdolám!“ a vykročte.

Jakmile dosáhnete vrcholku, budete jako znovuzrozeni, plní energie a štěstí. Překonali jste sami sebe, jste teď silnější. Na vrcholku, jakoby se svět změnil, všímáte si svého okolí a vidíte do dálky, vidíte spousty kopců, které jste předtím neviděli. Každý z kopců má vrcholek, který čeká jen na vás, aby byl zdolán.

<= ČLOVĚK BEZ HRANIC – ČÁST 1.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?