FRUSTRACE, ANEB VÍTEJTE V DNEŠNÍM SVĚTĚ

FRUSTRACE, ANEB VÍTEJTE V DNEŠNÍM SVĚTĚ

Agresivní frustrace, aneb když mi něco nejde, tak s tím prostě třísknu o zem či někomu jednu vrazím. Určitě jsme se s tím všichni setkali, objeví se nějaká zábrana a vy se do ní vřítíte jako neřízená střela – prostě té stěně jednu třísknu a je „po ptákách“.

Problémem dnešního světa je, že je uspěchaný. Všichni chtějí všechno hned, čímž bývá druhá strana pod tlakem, ve stresu a následkem nervozity a frustrace často i agresivní a nepříjemná.

Zpomalit, zhluboka se nadechnout, zmírnit ten vnitřní výbuch a dát té střele směr. Je nesmírně důležité umět se poprat s vnitřními démony, zkrotit je jako koně na divokém západě a být svým pánem. Neuškodí mít někdy špatnou náladu, ale měli byste apelovat na to, abyste se z této nálady co nejrychleji dostali. Čím dříve přestanete kopat kolem sebe a budete se soustředit na to, co je opravdu důležité, budete úspěšní. Pokud se naučíte ovládat vaše vnitřní „já“, budete lepšími vůdci, vedoucími, kamarády, pracovníky, ale i lidmi. Zkrátka se snažte udržet v klidu, naladit se na pozitivní vlnu – ˃ práce vám půjde od ruky a stres vás již nepřemůže.

Trocha empatie neuškodí

Pokud někoho popadne tento amok, nechte je být, jakýmkoli zásahem byste mohli situaci ještě zhoršit. Nechte je se vyřvat, vybrečet, a jakmile běsnění pomine, pomozte jim najít směr, překonat to, co je dostalo do jejich frustrace, jejich zábranu. Měli byste se snažit tohoto člověka pochopit, nejde o to, že musí mít agresivitu nutně v krvi, může se jednat o naprosto klidného člověka, který je pouze frustrovaný. Nestíhá psát úkoly, nezvládá deadliny v práci, začíná být ve stresu, velmi frustrovaný, následně něco zkazí a v tu ránu se mu bortí svět, vybuchne jako atomová bomba rozhodnutá zničit vše kolem. Ten nahromaděný vztek se prostě musí nějak ventilovat.

Jak ho ventilovat

Vytvořte si vlastní metody, jakým stylem ty hřebce budete krotit. Nastíním vám, jakým způsobem můžete postupovat, ale nemohu určit, co je pro vás nejvhodnější. Vy si sami si musíte určit metodu, která vám bude vyhovovat.

Procházka – pokud narazíte na nějakou překážku, která vás dostává do stresové situace, prostě od ní na chvíli utečte. Běžte se projít, může to být třeba jen krátká pětiminutová procházka. Čerství se vraťte k rozdělané práci a dokončete ji.

Běh – spolkněte ten vztek a po práci si běžte zaběhat, ulevíte tím nejen své duši, ale i vaše tělo bude jásat.

Dýchání/meditace – vyzkoušejte nějaká dechová cvičení. Možná vám to přijde jako stupidita, ale dokážete s vaší myslí mnohem víc. Dokážete se více soustředit, lépe se prokrví vaše tělo, následkem čehož se budete cítit uvolnění a skvěle to „odbourává mysl“. Schválně, zkuste se dvakrát zhluboka nadechnout. Na co jste mysleli? Na nic? A o to jde. Pro příklad si zkuste najít Wim Hof metodu, která je velmi zajímavá.

Hudba – a co taková hudba? Není lepšího vynálezu na stres a frustraci, prostě si vrazte sluchátka do uší, vypněte svět kolem vás a brzy se uklidníte.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NA KONEC: Hlavně pozitivně myslet! Negativismus nechceme, s úsměvem jde všechno líp….

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?