I TY JSI GÉNIUS, JEN MUSÍŠ ZJISTIT V ČEM

I TY JSI GÉNIUS, JEN MUSÍŠ ZJISTIT V ČEM

První sebeuvědomění: nesnažit se být tím, čím nejsem. Život je krátký a vy byste si ho měli náležitě užít, bavit se, být šťastní. K tomu se váže i to, abyste byli takový, jací opravdu jste a DĚLALI TO, co vás baví. Pokud děláte něco, co vás baví, co milujete, pak je to věc, ve které můžete být opravdový génius.

Závist a stud jsou časté věci, které se vyskytují u lidí, i když si to sami neuvědomujete. Jeden je dobrý v téhle věci a druhý zase v tamté, ale věděli jste, že se mezi těmito dvěma lidmi často nachází závist a stud? Jeden druhému závidí, co umí, a jeden se před druhým stydí, že to neumí. Blbost. Pokud vám něco jde, ponořte se do toho, nesnažte se o výsledky někoho jiného, protože v činnosti, ve které jste dobří, můžete být nejlepší. Nikdy nebudete nejlepší ve věci, která vás nebaví, a která vám nejde! Máte určité slabé a silné stránky, udržujte si povědomí o těch slabých a udržujte je stabilní, ale věnujte se těm silným. A rozhodně nezáviďte druhým ty jejich, jelikož každý má zase ty své slabé, za které se též stydí.

Váš život je pouze ve vašich rukách a vy si volíte cestu, po které se vydáte. Vydejte se cestou vašich silných stránek. Nejde ti ve škole matika, ale miluješ jazyky? Nestuduj ekonomku, běž na jazykovku. Nikdo nemá právo řídit vám život.

Stále hledáte své přednosti? Sedněte si, vezměte si papír a tužku a napište si několik činností, které vás hlavně baví. Může to být kreativní činnost, sport, předmět ve škole – zkrátka cokoliv. S velkou pravděpodobností budete dobří, ve věcech, které vás baví, tak buďte také nejlepší a posouvejte své dovednosti dál.  

Držte si u těla i další, které mají stejné zájmy, můžete se od sebe vzájemně učit a doplňovat. Držte si u těla ale i ty, kteří mají jiné zájmy a přednosti, můžete se vzájemně podpořit a pomoci si. Například ve škole, pokud jste dobří právě v matice a někdo jiný zase v jazycích, proč si vzájemně nepomoci a nedoučovat se? Však i to, že pomůžete jiným vás naplní radostí a ten život bude hned hezčí.

Až objevíte to, co vám jde a baví vás, pak jste opravdový génius.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?