JEDNA DUŠE VE DVOU LIDECH

JEDNA DUŠE VE DVOU LIDECH

Jak být pro někoho spřízněnou duší, a jak být právě ta spřízněná duše pro toho druhého? V dnešní době je těžké najít správného parťáka pro život. Co pro nás znamená spřízněná duše? Někdo si může myslet, že ji pozná očima. Kudrnaté vlasy, bílý úsměv nebo krátká sukně? Omyl. Spřízněnou duši nelze poznat očima, nýbrž srdcem. Spřízněné duše se navzájem rozpoznávají vibracemi, nikoliv vzhledy.

soulmate= spřízněná duše

Buď sám sebou!

Před spřízněnou duší se nebojíme být sami sebou. Žádná přetvářka, žádné neobvyklé chování, jen naše osobnost. Před takovým partnerem jsme jako nazí. Vidí do nás stejně tak, jako my vidíme do něj. Nejen, že se před ním nebojíme být sami sebou, ale on po nás také nic jiného nechce. Nepředělává nás do něčeho, čím sami být nechceme, tak jako my nechceme, aby se měnil on. Dva spříznění lidé jsou jako puzzle. Zapadají do sebe. Jsou jako jin a jang. Dvě navzájem opačné a doplňující se síly.

Zrcadlení

Soulmate zná naši hodnotu stejně tak, jako my známe tu svou i tu jeho. S takovým člověkem nám je dobře. Nenutí nás do něčeho, co v životě nechceme. Dělá si na nás čas stejnou měrou, tak jako my si děláme čas na něj. Vztah je jako zrcadlo. Nelze, aby jeden dával více a druhý méně. Pokud chceme s partnerem stavět pomyslný most, tak ten se z jedné strany nepostaví. Je opravdu důležité si to uvědomit. Pokud je pro mě partner na prvním místě, chci být na jeho prvním místě také. Je to logické? Ano. Proč dělat pro někoho maximum, obětovat pro něj sebe, svůj čas a on na nás má čas pouze když mu padnou jiné plány? Takhle to ve vztahu může fungovat chvíli, ale ne celý život.

Správný partner nás podporuje ve všem, co děláme nebo chceme dělat. Ať máme sen takový nebo makový věří v nás.  A právě ve chvíli, kdy o sobě můžeme začít pochybovat, je tu on a dodá nám chybějící sebevědomí. Soulmate nás bere se všemi dobrými i špatnými vlastnostmi. Nikdo není dokonalý. My ani partner není.  S tím jdeme do vztahu a poznáváme nové lidi. Jde jen o to, jaké vlastnosti a zkušenosti si partneři dokáží předat, a jak se navzájem doplňují.

Svoboda x Teplá náruč

Spřízněná duše nám dopřeje svobodu stejně tak jako teplou náruč. Pokud potřebujeme být sami, nechá nás přemýšlet.  Pokud se potřebujeme vyplakat, je tu vždy pro nás s otevřenou náručí. Jen nás obejme a mlčí. Protože dobře ví, že v tu chvíli jsou slova zbytečná. Nikdy nám nevyčte prokecaný večer s kamarádkami nad skelničkou (lahví) vína, protože ví, že vztah není vězení. Ví, že kamarádi jsou stejně důležití jako partner nebo rodina. Mít se o koho opřít je nádherná věc, ale na kamarády bychom zapomínat neměli ani ve šťastném vztahu.

Nikdy nevíme, kdy je budeme potřebovat nebo kdy oni budou potřebovat nás. A proto bychom tu měli být pro ně stejně tak, jako jsou tu oni pro nás.

Zkušenosti

Uvědomme si, že spřízněnou duši nepotkáme hned, nenajdeme ji na první pokus. Pokud ano, je to nesmírné štěstí. Každý člověk, kterého během této cesty potkáme, nám předá něco užitečného. Jsou to zkušenosti, které nám nikdo nikdy nevezme. Ty špatné oceňme nejvíce, protože ty nám pomůžou se v budoucnu vyvarovat špatným lidem. „Určitě narazíme na lidi, kterým poskytneme sto důvodů, aby nám zůstali věrní, a oni přesto najdou jediný, aby podvedli“. A naopak – „Existují lidé, kterým poskytneme sto důvodů, aby nás podvedli, a oni najdou jediný, aby to nikdy neudělali.“ (Z knihy 100 nejkratších cest k tobě aneb příběh duše.)  

Na závěr vám položím otázku, na kterou si prosím odpovězte sami. Jak si myslíte, že by to na světě vypadalo, kdybychom viděli pouze duše a ne těla?

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Natálie Kárová
Natálie Kárová
Jmenuji se Natálie Kárová, věřím v karmu a mým velkým koníčkem je sebekoučink a seberozvoj. Miluji svou rodinu, přátele běh a dobré jídlo. Být součástí tohoto projektu je pro mě veliká čest, výzva a splněný sen.

Nezapomněli jste na něco?