MOTIVACE S MÍROU

MOTIVACE S MÍROU

Trendem dnešní doby je prohlížení různých návodů. Jak sestavit poličku, jak si na nehty nalakovat jednorožce, jak udělat správně steak.

Stejně jako vyhledávání rad a tipů vedoucích k hmatatelným věcem, lidé sbírají informace i duševního rázu. Čteme životní příběhy, nejlépe o lidech, kteří z ničeho vybudovali mocné impérium. Sledujeme blogy nějakých dříve superobézních dívek, které změnily svůj životní styl a nyní jsou fitness trenérkami. Hledáme inspiraci, abychom zjistili, co chceme udělat se svým životem a doufáme, že nám poradí člověk z youtube.

Hltáme a hltáme všechny motivační zdroje, trávíme nad nimi hodiny a ti lepší z nás si z nich něco vezmou, ale někteří spíš sbírají teoretické vědomosti, které poté mohou vytáhnout ve společnosti, aby udělali dojem. „Pokud chceš létat, nemávej rukama, ale křídly!“  Smyslem motivace není ji za každou cenu hledat jako ropu, která jednou dojde – motivace umí navést k inspiraci, která znamená víc.

VŠEHO MOC ŠKODÍ?

Motivace se stala businessem a velkým trendem, který hybe světem. Klíčem k úspěchu je probudit v lidech emoce a snažit se je motivovat a inspirovat – což samozřejmě nehaním, ale každá mince má dvě strany. Jen mi občas připadá, že je v mém okolí přemotivováno – každý, kdo dokázal něco netradičního a trochu vybočuje ze zajetých řad, najednou zjistí, že je jeho posláním motivovat ostatní k rozletu. Na tom by také nebylo nic špatného, až na to, že kolikrát to může lézt na nervy – ne všichni lidé jsou zvědaví na motivační projevy.

Není důležité, kolik načteme motivačních článků, či kolik zhlédneme takových videí nebo kolik si vyslechneme úspěšných lidí, co dělají z motivace novou Bibli. Pokud se vyskytne problém, nespoléhejme se jen na rady ostatních.

Motivace nás pohání, ať pozitivně či negativně, a nejlépe by se měla postupem přetvořit v inspiraci. Nepěstujme si na ní závislost, kterých už tak existuje příliš. Není to chytrý telefon nebo cigareta, tedy běžně dostupné zboží v obchodech. Je mnohem cennější.

Snažte se stát někým, kdo je opravdu hoden stát se motivací pro ostatní a můžete čerpat sílu z vlastního příběhu. Nezaměřujte se úspěchy druhých, ale na svou vlastní cestu za motivací a následně inspirací. Nejste kopie, nýbrž originál.

 

 

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Kristýna Zadinová
Kristýna Zadinová
Jmenuji se Kristýna Zadinová a kdysi dávno jsem psala. Ráda a hodně. Teď se snažím k tomuto koníčku najít cestu zpět v podobě krátkých článků. Vedle toho studuji vysokou školu a snažím se malými krůčky jít za svými sny. Na prvním místě je pro mě rodina a přátelé, což jsou moje dva opěrné body.

Nezapomněli jste na něco?