NECHCI NIC ZADARMO

NECHCI NIC ZADARMO

Bez práce nejsou koláče. Přísloví, které obecně platí, ale je spíše nenáviděno. Je v něm víc, než jen odměna získána z dřiny. Je v něm skromnost, touha a hodnota.

Pokud něco nezískáme zadarmo, pak se naučíme skromnosti. Jeden si dvakrát rozmyslí, kde utratí své těžce vydělané peníze. Volí moudřeji, než když mu něco jen tak spadne do klína. Skromnost nás i naučí respektu k dalším lidem, snáze vidíme hodnoty ostatních.

Touha nás naučí snít. Snít o tom, co chceme získat, čeho chceme dosáhnout, a jakmile toho dosáhneme, začneme být na sebe pyšní a vážit si sami sebe. Pomůže nám i nabýt zdravého sebevědomí, které je důležité.

Pokud opravdu nezískáme nic zadarmo, ale musíme vynaložit naše úsilí na získání oné věci, pak si ji budeme vážit, bude mít pro nás určitou hodnotu. Tyto hodnoty bychom měli respektovat i u ostatních. Málo je někdy více, a co je málo pro vás, znamená jmění pro někoho jiného, každý má své hodnoty nastaven na jiné úrovni.

Spousty lidí tyto tři věci postrádá, to jen proto, že si zvykly vše dostávat na stříbrném podnose, což je velmi špatně. Dosažením našich cílů, získáním námi zasloužené odměny, naplňujeme naši osobu štěstím a hrdostí. Nikdo by neměl chtít pouze brát a dostávat bez vynaloženého úsilí, však jaký byste pak ze sebe měli pocit? Rozhodně lepší, když víte, že jste udělali maximum.

Buďte rádi za to, co máte. Neřešte, co jste měli a teď nemáte. Vkládejte své úsilí do toho, co chcete.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?