PŘEDSEVZETÍ – PRVNÍ KROK K ÚSPĚCHU

PŘEDSEVZETÍ – PRVNÍ KROK K ÚSPĚCHU

Bude to stát se fitness modelem, vydělat miliardy nebo snad vynalézt nějakou průlomovou věc? Je u konce další rok, a jako každý rok s ním přicházejí nová předsevzetí. Drtivá většina lidí, dle statistik až 70 %, si taková předsevzetí stanoví a kolikrát nejen jedno. Co je však mnohem důležitější, než si předsevzetí stanovit, je dotáhnout ho do cíle, bohužel v tomto bodě téměř všichni selžou.

Před posledním dnem v roce se snažíme zhodnotit, jak náš rok vlastně probíhal a co jsme během té doby dokázali v osobním i pracovním životě. Na druhé straně si stanovujeme předsevzetí, která nám umožňují vkročit do nového roku s pocitem, že na sobě začneme více pracovat a dosáhneme vytouženého úspěchu.

Na začátku jsem vás hezky nabažil (namotivoval? :D) snovými předsevzetími, která by se snad líbili každému. Je však důležité zůstat nohama na zemi a stanovit si reálné cíle a vyhnout se tak zbytečnému stresu a zklamání, který neprospívá našemu tělu ani mysli. Je také třeba si dobře rozmyslet, jak budeme využívat náš čas. Den je krátký a má pouze 24 hodin. Odečteme-li dobu věnovanou spánku, zbude nám náš produktivní čas, na který se musíme zaměřit a využívat ho efektivně a moudře. Za každou cenu je potřeba vyhnout se prohnané prokrastinaci, avšak je třeba si uvědomovat, že odpočinek je také velice důležitý, bez toho to prostě nejde.

Lidé, kteří jsou odhodlaní něco změnit můžeme rozdělit do dvou skupin. Na ty, kteří se rozhodnou s něčím přestat (kouřit, pít alkohol, hrát počítačové hry apod.) a na ty, kteří se rozhodnou s něčím začít (běhat, chodit do posilovny, začít jíst zdravě, každé ráno se protahovat, naučit se cizí jazyk a mnoho dalších). Obě cesty jsou ušlechtilé, v obou případech je však důležité začít a vytrvat.

Co si budeme povídat, první varianta je sice náročná cesta a vyžaduje pevnou vůli, o tom není pochyb, ale není zdaleka tak zajímavá, jako ta druhá. Rozhodnout se začít něco dělat, objevit něco nového a posunout se o krok dále, to už je zajímavější! Tak se na pár takových bodů podíváme a rovnou vám k tomu přiložím i nějaké to doporučení a odkazy, které vám usnadní váš start.  

Rozšířit si obzory dalším cizím jazykem?

„Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem.“ Známé a pravdivé přísloví. Díky znalosti dalšího jazyka se vcítíte do úplně jiné kultury, nehledě na to, že učení se cizím jazykům vám rozšiřuje kreativitu a udržuje vaše mentální zdraví i v pokročilém věku. Zvětšíte si tak i šance na získání lepší práce nebo odstraníte jazykové bariéry při cestování, které lidi tak často trápí.

Naprosto skvělou vychytávkou, jak začít s jazykem nebo posunout znalosti, jsou kurzy od online jazyků. Platformu sám používám a je to fakt pecka! Nahradí mi to živého lektora se vším všudy, a ještě k tomu se můžu učit odkudkoliv a kdykoliv chci.

Zhubnout, vystavět své tělo a vymakat fyzičku

Jedno z nejčastějších předsevzetí, která si lidé dávají, je zhubnout nebo začít cvičit/chodit do posilovny. Proti tomuto klišé nic nemám, naopak si myslím, že tato předsevzetí by si měl dávat úplně každý. Udržovat svoji tělesnou schránku je pro zdraví velice důležité a v pokročilém věku vám tělo poděkuje. Je skvělý pocit, když se na své tělo můžete vždy spolehnout a nezklame vás v zapeklitých situacích. Takové doběhnutí autobusu může být pro mnohé nepřekonatelná překážka.

Kde začít? Jednoduché, jděte a kupte si permici do posilovny, která vám bude připomínat, že tam máte chodit. Najděte si také parťáka, se kterým se navzájem budete motivovat a předbíhat. Vím, někdy to ale není tak snadné. Skvělým startem, ať už vážíte a měříte jakkoliv, ať je vám 100 nebo 15 či jste začátečníci nebo pokročilý, je výzva 21 dní. Každý rok to modifikují, letos by to měla být bomba. Minulý rok jsem si to vyzkoušel a s klidným svědomím to mohu dál doporučit.

Start v online podnikání

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak si přivydělat nebo si najít takovou práci, kde budete svým pánem a můžete si pracovat odkud chcete a kdy chcete? Chce to trochu odhodlání a chuť se něco naučit, ale nic nejde bez tvrdé dřiny, pokud chcete uspět. Ne nadarmo se říká „Bez práce nejsou koláče.“. Online podnikání je jedním ze způsobů, jak toho docílit a nikdy dříve to nebylo dostupnější než teď. V podstatě můžeme říci, že každý z vás může začít ze dne na den z místnosti svého pokoje, stačí vám k tomu počítač.

Na internetu najdete spousty materiálů ke studování zdarma, avšak za ty hodnotné si budete muset připlatit. Pak se vám to ale může mnohokrát vrátit. Já vám můžu doporučit Online stratéga od Dušana Součka. Kurz vás skvěle seznámí se základními principy z online podnikání a poskytne spoustu praktických rad, tipů a strategií.

Najít si lepší práci?

Ne každý má na to, troufnout si podnikat a má radši svoji jistotu. Jedno z dalších běžných předsevzetí je najít si lepší práci. Není to vůbec těžký úkol, musíte jen chtít. Stačí přidat nějakou hodnotu, něco navíc, co šéfy zaujme.

Průběžně se vzdělávejte, v dnešní době je hromada možností. Možná si přijdete na své v naší rubrice vzdělávacích kurzů.

Rozhodl jsem se začít jíst zdravě

Tohle je, dle mého názoru, jedno z těch těžších předsevzetí :D. Je opravdu náročné odolávat těm dobrotám, které kolem nás neustále „poletují“. Vidíme je úplně všude, v televizi, novinách, časopisech, výlohách, prodejnách, na menu v restauracích či fastfoodech a jsme si moc dobře vědomi, jak jsou ty jídla vynikající, ale zároveň moc dobře víme, co nám to dělá se zdravím. Zde je opravdu důležitá pevná vůle, ale pak si můžete být jisti, že se vám to vrátí v podobě skvělého pocitu a lepšího života. Neříkám, abyste přestali jíst ty dobrá jídla úplně, ale dobře a chytře regulovat to, co jíte.

Hledejte, hledejte a zase hledejte. Na internetu je toho hodně – videa, návody, recepty, postupy…  Ty náročnější, tak mohou vyzkoušet například jídelníčkovou výzvu.

Je spousta dalších předsevzetí, která si můžete dát. Já vybral ty nejběžnější a ve své podstatě nejdůležitější. Tímto vám přeji hodně úspěchů v novém roce 2018!! A nezapomeňte, hranice jsou pouze v mysli.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Karel Šimek
Karel Šimek
Zakladatel Člověka bez hranic. Nadšenec do cestování, adrenalinových sportů, osobního rozvoje a online podnikání s láskou k affiliate marketingu. Mým cílem je motivovat a inspirovat lidi, ukázat jim, že všechno je možné, pokud si jdete houževnatě za svým.

Nezapomněli jste na něco?