MINULOST? NEEXISTUJE! BYLA!

MINULOST? NEEXISTUJE! BYLA!

Každý z nás si v sobě nese nějaké strašáky z minulosti. Ať se jedná o banální věci nebo věci, se kterými nebylo jednoduché se poprat. Život není peříčko, a proto jsme sami v sobě občas zatíženi věcmi, které nás táhnou ke dnu a my se od nich nemůžeme odprostit. Stále přemýšlíme nad tím, co kdyby a nemůžeme pochopit, proč se daná situace stala právě nám. Všechno se nám ale děje z nějakého důvodu a teď je na nás jak se vším naložíme. Buď se můžeme sesypat a být chodícím klubíčkem neštěstí, anebo minulost přijmeme jako fakt. Jak již řekl básník William Shakespeare „Plakat nad minulým neštěstím, to je nejjistější prostředek, jak si přivolat další.“

SMÍŘENÍ

První a nejdůležitější věcí pro odpoutání se od minulosti je smíření. Uvědomme si, že minulost nezměníme. Změníme ale to, jak na ni budeme nahlížet. Zkusme ji přijmout se vším, co nám vzala i dala, a poděkujme i za špatné věci, které se nám staly. Protože každá mince má dvě strany. Proto i špatné zkušenosti nám mohou přinést poučení. Učí nás neopakovat stejné chyby a být silnější. Silní lidé se nerodí jen tak. Rodí se z překážek, které museli překonat a ze zkušeností, které museli prožít.

PŘÍTOMNOST

Další důležitá věc je žít v přítomnosti. Pokud stále přemýšlíte nad minulostí, neužíváte si přítomného okamžiku a věcí, které vám mohou přinést radost. Přehlížíte věci, skutečnosti a osoby, které by vám mohly ulevit a pomoci se s minulostí nějakým způsobem vyrovnat. Proto je nutné žít tady a teď, se vším co nám přítomnost nabízí. A že toho není málo.

POZITIVNÍ MYŠLENÍ

Posledním bodem je nahlížet na vše z pozitivní stránky. Alespoň trošičku. Je důležité si uvědomit, proč se daná situace stala a co nám měla přinést.

Zůstali jste ze dne na den bez milované osoby? Nyní máte spoustu času na sebe a své koníčky. Chtěli jste začít chodit na jógu, zkusit keramický kurz nebo zapracovat na své postavě? Teď už vám v tom nikdo a nic nebrání. Ani výmluvy, že nemáte čas. Samota je věc dočasná, proto si užívejte času, který máte jen pro sebe. Až přijde ten správný partner, pochopíte, proč to nevyšlo s tím předchozím. Onemocněl vám někdo blízký? Věřte, že se uzdraví a buďte vděčný za léčebné možnosti, které jsou u nás dostupné. Buďte s ním každou volnou chvilku a dělejte mu oporu, kterou potřebuje. Lidé si často myslí, že od lékařů budou znát všechny odpovědi a oni odstraní všechny nemoci, které nás trápí. Je ale nutné zapracovat také v naší hlavě a nepřipouštět si negativní myšlenky. Co se odehrává v naší hlavě, je odrazem toho, co se děje v našem životě. Z negativních myšlenek nevzešlo nikdy nic pozitivního. Trápíte se pro to, že vás někdo neprávem pomluvil nebo zradil? Copak jste se tím už nenatrápili dost? Věřte mi, že ta osoba si z vašeho trápení nic nedělá. Tady jde ale vás a o vaše zdraví. Je na čase jít dál.

Nechejte minulost minulostí, žijte okamžikem a těšte se na budoucnost. Všechno je to o tom, jak si to uděláme v hlavě. Pokud budeme stále spjati s tím, co bylo, nemůžeme být připraveni na to, co bude. Na to lepší co nás čeká. Nic už nebude jako kdysi, ale může to být jako ještě nikdy. To si prosím zapamatujte!

Dívejte se na minulost jako na sbírku fotek, které jsou seřazeny do alb tak, aby se mohly uchovat a vy se mohli posunout dál. Bylo by chybou zapomenout na minulost, ale ještě větší chybou je jí dovolit, aby ovlivnila naši budoucnost.

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Natálie Kárová
Natálie Kárová
Jmenuji se Natálie Kárová, věřím v karmu a mým velkým koníčkem je sebekoučink a seberozvoj. Miluji svou rodinu, přátele běh a dobré jídlo. Být součástí tohoto projektu je pro mě veliká čest, výzva a splněný sen.

Nezapomněli jste na něco?