VZPOMÍNKY Z CEST

VZPOMÍNKY Z CEST

Stačí pouze aktivace jedné části paměti, abychom si vzpomněli na určitou událost. O naší paměti se dá říci, že je jako mozaika, stačí pouze pár dílků a naše paměť už si dokáže najít zbylé části a poskládat si tak určitý „obrázek“. Avšak náš mozek si nepamatuje události úplně přesně, pamatuje si dobře ten hlavní celek, ale už si nepamatuje detaily, které jsou často také velmi důležité.

Uchování vzpomínek z cest

Jak už jste se o mně možná mohli dočíst, tak miluji cestování. V poslední době cestuji velmi často a je pro mě obtížné pamatovat si všechny události, všechny vzpomínky a pocity a dojmy z cest. Není pro mě obtížné udržet v hlavě události, které se odehrály, ale především mé pocity z navštíveného místa, které jsou pro mě nejcennější. Abych si všechno dobře uchovala v paměti, tak si tvořím svou vlastní mozaiku, která mi pomůže vybavit si vše i do nejmenších detailů. Stejně tak to můžete udělat i vy.

Pohledy, nejen jako dílky mozaiky

Pohledy působí především na mou zrakovou paměť, díky které si dokáži vybavit, jak dané místo vypadalo a začnu si daný den v místě vybavovat. Je to taková komplexní propojená síť, kterou ještě utvrzuji tím, že zezadu pohledu si napíši zážitky a příběhy z navštíveného místa. Čímž se ve mně probouzejí i pocity a to, jakým způsobem na mě navštívené místo působilo.

Na každém místě, v každém parku, v každém městě, kde se kdy nacházím, tak si koupím pohled. Ještě ten den, kdy tyto místa opustím, si na pohled napíši, co jsem ten den viděla a zažila. Například úsměvné události, co se mi na daném místě nejvíce líbilo, jaké mám z tohoto místa pocity a dojmy. Ale hlavně to nejdůležitější, zda bych se tam ještě někdy v budoucnosti vrátila. Na pohled napíši i datum, abych přesně věděla, kdy se, co odehrálo. Často jsem dopadla tak, že jsem v jednu ráno psala při světle telefonního mobilu a zapisovala svůj den a stálo mi to za to. Dokud mám vše čerstvě v paměti, tak to chci zaznamenat. Z pohledů jsem si jinak vytvořila album, takže je mám všechny pohromadě a chronologicky uspořádané.

Přidanou hodnotou je i to, že nemusím řešit suvenýry. Tyto pohledy jsou to nejkrásnější, co si z cest mohu přivést, jsou to mé vzpomínky.

Jasně tento problém můžete řešit i deníky apod. 🙂 

Sdílejte:
Facebook
Google+
Twitter
YouTube
Instagram

O autorovi

Michaela Šimonová
Michaela Šimonová
Jmenuji se Michaela Šimonová a svůj život se snažím žít naplno. Miluji cestování a jednou bych ráda procestovala celý svět. Každý den se snažím o osobní rozvoj - vystupovat ze své komfortní zóny, číst vzdělávací knihy, učit se cizím jazykům a sportovat. Ráda poznávám nové kultury, vařím, učím se novým dovednostem a cvičím mého psa.
Mým snem je jednou navštívit Machu Pitchu a stát se polyglotem – momentálně se učím anglicky, německy, španělsky a rusky.

Nezapomněli jste na něco?